• За підтримки «Самопомочі» у Козівському районному суді відновлять суди

За підтримки «Самопомочі» у Козівському районному суді відновлять суди

27 Лют, 2017 \\ Козівський р-н

Жителі Козівського району уже тривалий час стикаються з проблемою забезпечення належного правосуддя, у районі не розглядають позовів і не приймають нових рішень. Все через те, що вже 5 місяців в Козівському суді відсутні представники Феміди. Аби хоч якось дати собі раду жителі Козови звертаються за юридичною консультацією до юристів «Об’єднання «Самопоміч», яке діє в обласному центрі. На одній з таких зустрічей люди розповіли про свої проблеми депутатам обласної ради. У фракції вирішили розібратись у проблемі.

-    Я звернувся до голови Апеляційного суду Тернопільської області Богдана Гірського з проханням пояснити, чому в Козівському районному суді відсутні судді і що ми, як депутати облради, можемо  зробити, аби змінити ситуацію та забезпечити діючу систему правосуддя для жителів району, - розповідає голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» в Тернопільській обласній раді Віталій Фидрин.

У роз’ясненні, яке надіслали з Апеляційного суду пояснили:що в штаті Козівського райсуду передбачено три посади судді, проте, наразі їх ніхто не займає. Справа в тому, що двоє суддів 22 вересня 2016 року відправили у відставку. А суддя, яку призначили 29 вересня – менш як за три місяці після призначення, пішла у відпустку по догляду за дитиною. З того часу Апеляційний  суд області вирішує питання направлення кримінальних проваджень, які були на розгляді Козівського суду, на розгляд інших місцевих судів. Інколи, аби дістатись на слухання своїх справ жителі Козівськівського району добираються у сусідні райцентри, а деякі цивільні справи, де учасниками спору є місцеві жителі не вирішуються взагалі.

Після звернення депутата від «Об’єднання «Самопоміч» Віталія Фидрина Апеляційний суд області ініціював питання про першочергове заповнення вакансій суддів у структурі Козівської Феміди. А допоки у Козові не призначать нового суддю, туди приїжджатиме у відрядження суддя іншого суду тогож рівня. Тож уже найближчим часом  жителі Козівського району зможуть вирішувати питання у сфері правосуддя в своєму райцентрі.


Повернутися до списку