• У Хоросткові - земельний скадал. На депутатів тиснуть

У Хоросткові - земельний скадал. На депутатів тиснуть

29 Бер, 2018 \\ Гусятинський р-н

Непроста ситуація склалася у Хоросткові. Уже кілька разів на сесію міської ради об’єднаної громади виносять земельне питання. Частина депутатів мають щодо нього застереження, тому не підтримують. При цьому заявляють, що на них тиснуть.

Два підприємства претендують на земельну ділянку у Хоросткові. Одне орендує і справно сплачує кошти, інше хоче оформити право власності. Підприємства не можуть між собою розібратися мирно. Справа кілька місяців у суді. Ось-ось Феміда має винести рішення. А поки цього не сталося, через сесію намагаються «протягти» рішення щодо права власності. Чергова спроба відбулася 27 березня. Та через відчутність кворуму засідання не відбулося. 

«На даній ділянці знаходиться 7 будівель, три будівлі невідомо кому належать. Поясніть, як ми можемо передати земельну ділянку, коли там є будівлі, які незрозуміло кому належать?», – пояснив депутат Хоростківської ОТГ, голова земельної комісії Іван Могильницький.

Як розповіли самі депутати, не всі вони бачили проекту рішення. При цьому, неодноразово було порушено регламент. Про засідання депутатів повідомили за день-два до нього, хоча мали за десять днів. Які ще питання пропонували на розгляд, теж не знають. На депутатів, які не підтримують проект земельного питання, тиснуть.

«Зараз є тиск на депутатів. Половина депутатів, які будуть голосувати «за» незаконне рішення, робитимуть це під тиском. Це не їхнє рішення. Хтось з них, наприклад, підприємець – зразу на нього знаходиться податкова. Хтось з депутатів – бюджетник, має свого безпосереднього керівника», — розповів депутат Хоростківської міської ради Андрій Грушко.

Як стало відомо, через цю ситуацію троє депутатів хочуть скласти повноваження, аби лише не порушувати закон і вийти з цього конфлкту.

Хто виносить скандальний проект рішення на розгляд, Андрій Грушко не знає, бо документів не бачив. Припускає, що міський голова Степан Гладун. Мер Хоросткова спілкуватися з журналістами і пояснити ситуацію не захотів.

Підтримати своїх колег у Хоростків приїхав народний депутат Тарас Пастух.

«Питання вирішується між двома підприємствами, одне з яких – агрохолдинг. У Хоросткові сесія пробує п’ятий раз розглянути питання і схилити депутатів, в різний спосіб, до того, щоб дати можливість Ахметову і далі розпоряджатися майном, яке ним було вкрадене! Це з одної сторони є питанням законності, з іншого – моральності», — заявляє народний депутат України Тарас Пастух“.

Під тиск потрапили і депутати «Самопомочі».

- Ми як команда, не можемо залишити цей факт поза увагою. Не залежного, чи це депутати міської ради, обласної чи Верховної, ми не можемо допустити, щоб на них чинили адміністративний тиск. Надалі триматимемо це питання на контролі. При необхідності надамо консультації, в тому числі юридичні. Але дуже важливо мати підтримку громади. Людям треба пояснити, що насправді відбувається. А проти людей, жоден депутат не піде, - каже Тарас Пастух.


Повернутися до списку