• Світлана Грабовецька: «Результат досягає той, хто найшвидше реагує на зміни»

Світлана Грабовецька: «Результат досягає той, хто найшвидше реагує на зміни»

1 Черв, 2018 \\ Чортківський р-н

Вдома вона мама чотирьох дітей, на роботі - відповідальний та знаний лікар, поза нею – вимогливий до себе і справедливий до інших депутат. І хоча жодна з цих ролей не є легкою, в підсумку вони утворюють трикутник щастя Світлани Грабовецької.

Пані Світлана ніколи не вміла бути пасивним членом суспільства. Їй завжди хотілося бути корисною, дізнаватися щось нове та бути тим рушієм, який несе за собою позитивні зміни. Тож не дивно, коли у Чорткові почали формувати команду кандидатів у депутати, жінка стала однією з основних претенденток.

«Мені завжди було цікаво, як приймаються закони, які упорядковують  життя у різних сферах суспільства. Я розумію, що формування громадянина відбувається з моменту його народження, виховання у сім’ї, школі, у різних навчальних закладах, під впливом релігійних спільнот. Кожен є особистістю. Головне не бути байдужим, ставити цілі та досягати їх. Зараз більшість пересічних громадян України критикують владу та нарікають на життя. Але це нічого не дасть, окрім стрясання повітря у приміщенні. Для того, щоб не бути пасивним членом суспільства, я вирішила стати депутатом міської ради. Нехай я можу впливати лише на незначні події, та це все ж таки краще, ніж критикувати інших чи нарікати на життя», - пояснює Світлана Грабовецька.

Коли знайомі запропонували жінці працювати  разом у громадській організації «Самопоміч», вона погодилася. Дуже хотілося змінити рідне місто на краще, допомагати іншим, глибше вивчити питання енергозбереження, якості води, благоустрою Чорткова. А найбільш болючим для жінки стали питання медицини та освіти, адже ці сфери вона знає зі середини.

Звичайно, перед тим як кандидувати, радилася з рідними. Вони підтримали, - розповідає пані Світлана. - Коли почала займатися депутатською діяльністю, зустрілася із безліччю проблем. До того часу не достатньо, як на мене, орієнтувалася у бюджетній сфері та земельних питаннях. Для того, щоб на сесії проголосувати по совісті, потрібно затратити чимало часу на вивчення таких питань.

Жінка не шукає легких шляхів. У раді вона теж обрала для себе один з найскладніших напрямків, з яким до цього часу була майже не знайома, а саме бюджетну сферу.

«Прочитати Бюджетний кодекс - не означає зрозуміти його і реалізувати на практиці. Інколи потрібна допомога фахівців. Але як сказав римський філософ Луцій Сенека: «Скільки б ти не жив, стільки треба навчатися», - пояснює свій вибір Світлана Грабовецька. - Всередині нас криються великі потенційні  можливості, які людина використовує лише на 10%. Тому потрібно добре попрацювати, щоб розкрити свій потенціал».

До багатьох речей жінка ставиться по-філософськи. Очевидно, це і допомагає їй бути виваженою та поміркованою у своїх вчинках.

«Ми живемо у час реформ. Зміни, які зараз відбуваються, торкаються найважливіших сфер – освіти та медицини, пенсійного забезпечення. Жити в час реформ не просто. Виживає не сильніший, і не розумніший, а той, хто найкраще реагує на зміни, які відбуваються. А для того, щоб адекватно на них реагувати, треба знову ж таки вчитися.  Чим більше знаєш, тим більше можеш. Лише тоді можна досягти успіху. Адже немає визначеного шляху до успіху. Успіх – це шлях, навіть коли доводиться крокувати від однієї невдачі до іншої, потрібно йти далі», - каже Світлана Грабовецька.

За фахом пані Світлана лікар у Чортківському комунальному центрі первинної медико-санітарної допомоги. Вона працює чи не з найвибагливішими пацієнтами – дітками. Власне, це подвоює відповідальність, адже більше за саму малечу за неї переживають її батьки.

«На посаді заступника головного лікаря займаюся питаннями дітей-інвалідів.  Зокрема, орфанних хворих, коштів на лікування яких завжди не вистачає. Ці діти потребують щомісяця на лікування по 20-30 тис. грн. У батьків немає таких грошей, щоб їх пролікувати. Тепер, згідно з постановою КМУ №160, таких хворих мають забезпечувати місцеві бюджети.  У міській раді прийнята програма і дітки отримують кошти», - каже жінка.

Пані Світлана зізнається, що бути доброю мамою, хорошим фахівцем та справедливим депутатом водночас не просто.

«Кожен ранок я починаю з молитви і прошу Бога, щоб допоміг мені правильно планувати день та виставляти пріоритети. Часто нагадую собі слова святого Франциска Азійського: «Почніть робити те, що потрібно, потім зробіть те, що можливо, і раптом ви зрозумієте, що робите неможливе», - розповідає жінка.

Вихідні вона старається проводити у колі рідних – за переглядами сімейних фільмів, спільними подорожами, родинними традиціями. Пані Світлана - щаслива мати сина-студента та трьох донечок.  Каже, головне в родині – спілкування. «Часто у таких розмовах з дітьми, я в них вчуся більше, ніж вони в мене», - каже з посмішкою на устах жінка.


Повернутися до списку