• Народні депутати Олег Березюк та Тарас Пастух зустрілися з медиками Чорткова

Народні депутати Олег Березюк та Тарас Пастух зустрілися з медиками Чорткова

3 Серп, 2017 \\ Чортківський р-н

Проблеми реформування галузі охорони здоров’я та військово-політичної ситуації в країні обговорили народні депутати України Тарас Пастух та Олег Березюк з медичними працівниками Чорткова.

Сьогодні, 3 серпня, відбулася робоча зустріч народних депутатів з працівниками Чортківської районної лікарні, яка у перспективі має стати окружною. Головний лікар закладу Роман Чортківський наголосив на проблемних моментах роботи галузі.

Зокрема, керівник лікарні зупинився на кадровій проблемі. Уже зараз в закладі відчувається дефіцит медичних працівників. Частина з них виходить на пенсію, інші – виїжджають за кордон.

- Я не можу прийняти на роботу жодного інтерна, тому що на це не вистачає коштів, - повідомив Роман Чортківський.  

- Далі  ситуація тільки погіршиться, оскільки з 1 січня 2018 року Польща скасовує перездачу ліцензійних іспитів для медичних працівників з України. Наші найкращі медсестри і до цього виїжджали за кордон, а з 1 січня у них буде ще більше можливостей для працевлаштування за кордоном, - повідомив Олег Березюк.

Це відкриває кордони для наших працівників галузі охорони здоров’я. Є висока ймовірність масового відтоку кадрів.

Вирішити цю проблему Олег Березюк пропонує шляхом прийняття місцевих програм. За його словами, міські ради в першу чергу мають бути зацікавлені у залучені молодих прогресивних кваліфікованих спеціалістів і знайти кошти на їх працевлаштування.

IMG_0361.JPG

IMG_0348.JPG

В цілому галузь охорони здоров’я потребує системних змін. Вони можуть відбутися лише за умови реформування галузі, які змінять підходи фінансування.

Ще одне питання, яке обговорили медики та депутати, - суспільно-політична ситуація в країні.

- Осінній період буде дуже напруженим. Нам готуються вживити чужорідне тіло у вигляді окупованих територій, тому громадськість повинна реагувати на випередження, - повідомив Тарас Пастух.

Ускладнюється ситуація з військовослужбовцями.

IMG_0372.JPG

- Тернопіль не може набрати 45 військових і це при тому, що міська рада доплачує по 10 тис. грн. В полоні досі залишаються сотні бійців. Ніхто не проводить переговори щодо їх звільнення. Натомість у країні почали затримувати військових, які брали активну участь у подіях 2014 року, - зазначив Тарас Пастух.

Найгострішою проблемою залишається те, що в країні досі не прийнято закон «Про окуповані території», а військові події на Сході мають статус АТО і офіційно не визнані війною. 


Повернутися до списку