• У Бережанах депутати хочуть здешевити оренду для комунальних установ

У Бережанах депутати хочуть здешевити оренду для комунальних установ

15 Лист, 2017 \\ Бережанський р-н

Змінити методику розрахунку орендної плати для комунальних установ за користування приміщеннями державної власності пропонують депутати Бережанської міської ради. До таких дій їх спонукала ситуація, яка склалася із загальноосвітньою школою №2.

Заклад заснований у 1946 році. Тут навчається понад 100 дітей. Навчальний процес проводиться в двох корпусах, один з яких розміщується з 1996 року в будівлі «Рідна школа» по вул. Шевченка у м. Бережани.

- У свій час будівлю передали на баланс новоствореному державному історико-археологічному заповіднику. Сьогодні вона знаходиться у державній власності. Між школою та Фондом держмайна укладено договір оренди. Відповідно до нього, навчальний заклад зобов’язаний щомісяця сплачувати понад 5 тис. грн. оренди. А також укласти охоронний договір, та оплатити послуги по незалежній експертній оцінці майна, - пояснює заступник міського голови Бережан, керівник Бережанської міської організації «Об’єднання «Самопоміч» Олег Захарків.

Варто зазначити, що за весь час оренди балансоутримувачем не проводились роботи з капітального ремонту будівлі, за винятком часткового відновлення у 2013 році фасаду та даху, заміни 7 вікон та 2 балконних дверей на енергозберігаючі, що проводилось у рамках підготовки закладу до святкування 110-річчя.

- Загальноосвітні школи – це неприбуткові бюджетні установи, фінансування яких здійснюється з державного бюджету через місцевий. Тому ми пропонуємо змінити методику розрахунку орендної плати та встановити для шкіл, які знаходяться у комунальній власності і орендують приміщення державної власності, розмір орендної плати у розмірі 1 грн., - каже Олег Захарків.

Це допоможе вирішити питання комплексно, не лише для Бережанської школи №2, а й інших установ, які опинилися в подібній ситуації.


Повернутися до списку