• Ремонт однієї з найгірших доріг Тернопільщини знову відкладають

Ремонт однієї з найгірших доріг Тернопільщини знову відкладають

30 Лист, 2017 \\ Бережанський р-н

Кілька років чекає ремонту одна з найгірших доріг Тернопільщини – М-12. Найбільш проблемний її відрізок проходить через центр міста Бережани. Тому місцеві депутати від «Самопомочі» звернулися до Голови Державного агентства автомобільних доріг України з проханням посприяти у вирішенні цього питання.

Дорога М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка проходить через місто Бережани і має статус дороги державного значення. Нею щоденно рухаються тисячі транспортних засобів з України та з-за кордону. Та, на превеликий жаль, вона знаходиться в жахливому стані. І з кожним роком ситуація погіршується.

- Руйнування дорожнього полотна у великій мірі зумовлене тим, що через відсутність альтернативи, важкі вантажні автомобілі буквально «з’їдають» верхній шар дороги. Пізньої осені та на початку весни через підмокання верхнього шару ґрунту та відсутність системи відведення стічних вод, внаслідок руху перевантажених фур,  автошлях вкривається суцільними глибокими вибоїнами. Поряд з цим руйнуються комунікації нашого міста, існує небезпека витоку газу. Рух автомобілів через місто Бережани стає небезпечним, оскільки багато водіїв, об’їжджаючи вибоїни, рухаються навіть тротуарами, створюючи загрозу для пішоходів, - коментує заступник міського голови, голова Бережанської міської організації «Об’єднання «Самопоміч» Олег Захарків.

Служба автомобільних доріг в Тернопільській області в минулі роки проводила ремонтні роботи, але цього недостатньо. Це лише поверхневі роботи, які не змінюють ситуації в цілому. Є питання і щодо якості робіт - часто асфальт вкладається в дощову погоду на мокру неочищену поверхню старої бруківки.  На відміну від попередніх років на ділянці автомобільної дороги М-12, що проходить через місто Бережани, протягом 2017 року не здійснювалося жодних ремонтних робіт.

Влітку 2017 року проанонсували довгоочікуваний план капітального ремонту автодороги, планували створити комісію з розгляду цього питання. Та на жаль, до цього часу жодних практичних кроків не зроблено. Ремонтні роботи так і не розпочалися.

- Депутати міської ради неодноразово зверталися до Служби автомобільних доріг у Тернопільській області щодо ремонту ділянки автодороги М-12, - каже голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» в Бережанській міській раді Степан Кухарук. – У відповідь на мої звернення САД пообіцяла провести поточний ремонт дороги лише на умовах співфінансування за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів. За даними САД, проектна вартість капітального ремонту становить приблизно 46 млн. грн. Бережанська міська рада готова поетапно фінансувати частину видатків на проведення ремонтних робіт.

Недавно проблему автодороги у Бережанах підняли у програмі «ДжеДАЇ»  на каналі «2+2». У сюжеті йдеться, що САД у Тернопільській області вважає недоцільним проведення капітального ремонту автошляху, що проходить через Бережани, а розв’язати проблему може лише об’їзна дорога. Жителів міста вкрай обурила така позиція, адже людям дали зрозуміти, що ніякого ремонту не буде.

17 листопада на сайті Національного агентства автомобільних доріг України з’явилася стаття про те, що будівництво II-ї черги обходу Бережан планується розпочати у 2018 році. Так, об’їзна дорога Бережанам вкрай необхідна. Однак, зважаючи на складність робіт, вона буде здана в експлуатацію в кращому випадку через 2-3 роки. Якщо припустити, що об’їзну все-таки збудують, то за цей час без ремонтну існуюча ділянка повністю знищиться.

doroga1.JPG

doroga2.JPG

doroga3.JPG


Повернутися до списку